Potrzebujesz. Wybierasz. Zamawiasz.
Reszta należy do nas.

O firmie

Historia spółki Inpol-Krak sięga 1 kwietnia 1994 roku. Jej powstanie nie było primaaprilisowym żartem. Firma jest poważnym i odpowiedzialnym dystrybutorem wysoko przetworzonych stali i folii. W roku 2017 obsłużyła 1517 klientów, sprzedając prawie 20.000 ton produktów. Rozpoczęliśmy naszą działalność od dystrybucji szerokiego asortymentu stali, od węglowej, poprzez narzędziową, żaroodporną do kwasoodpornej, co pozwoliło nam nabyć doświadczenie i fachową wiedzę o gatunkach, właściwościach i zastosowaniu naszych produktów. Po paru latach wyspecjalizowaliśmy się w sprzedaży wysoko przetworzonych stali, takich jak: spawane rury i profile konstrukcyjne, rury precyzyjne, pręty ciągnione. Ich sprzedaż stała się filarem naszej dalszej działalności.

Dbamy o to, by nasze produkty były kupowane u renomowanych dostawców, którzy gwarantują wysoką jakość towarów w akceptowalnej cenie. Wszystkie produkty stalowe posiadają odpowiednie atesty. Nasze składy stalowe w trzech ośrodkach są wyposażone w zamknięte, ogrzewane magazyny o łącznej powierzchni prawie 4.000 metrów kwadratowych. Składujemy w nich zdecydowaną większość towarów. Aby sprostać potrzebom klienta, utrzymujemy odpowiednie ilości stanów magazynowych, często dedykowanych konkretnym odbiorcom, kompletujemy dostawy: uzupełniamy brakujące pozycje nawet o niewielkie ilości, sprowadzamy je na życzenie klientów i dowozimy materiały naszym odbiorcom. Dla łatwiejszego kontaktu z naszymi przedstawicielami handlowymi utworzyliśmy sieć biur handlowych w Krakowie, Tarnowskich Górach, Murowanej Goślinie koło Poznania, Gdańsku i Radomiu.

W roku 2004 poszerzyliśmy naszą ofertę o sprzedaż tworzyw sztucznych w postaci specjalistycznych folii poliestrowych BOPET aktywowanych chemicznie lub koronowo, dedykowanych głównie przemysłowi opakowań spożywczych. Z czasem wprowadziliśmy do sprzedaży folie APET, PCV i BOPP. Obecnie utrzymujemy szeroki asortyment folii transparentnych i metalizowanych, w kolorach: srebrnym i złotym, folii gładkich i skrętnych typu twist. Materiały składujemy w ogrzewanym magazynie w Tarnowskich Górach. Utrzymywanie odpowiednio wysokich stanów magazynowych, pozwala nam na szybką dostawę towarów do odbiorców, mimo długiego cyklu zamówień i produkcji. Sprzedawane folie są wysokiej jakości, co umożliwia obsługę m.in. producentów opakowań branży spożywczej.

W 2012 roku otworzyliśmy zakład precyzyjnej obróbki rur i profili w Kluczborku, który działa jako Inpol-Krak Tubes Service Center, oferując wysoki poziom usług cięcia piłami tarczowymi wraz ze wspomagającymi je procesami takimi jak automatyczny pomiar odcinków, , mycie, gratowanie, wdmuchiwanie opiłków, zautomatyzowane pakowanie, wedle wymogów klienta. Zakład wdrożył system jakości ISO TS 16949, umożliwiający m.in. współpracę z partnerami z branży motoryzacyjnej.

gallery
gallery
gallery
gallery
gallery
gallery

Oddziały, magazyny

Wychodząc naprzeciw potrzebom klientów, stworzyliśmy rozbudowaną sieć placówek na terenie całej Polski z centralą mieszczącą się w Krakowie. Nasze przedstawicielstwa znajdują się na terenie Tarnowskich Gór, Murowanej Gośliny, Radomia, Gdańska, Krakowa, a także Kluczborka, gdzie mieści się Inpol-Krak Tubes Service Center. Dodatkowo posiadamy zamknięte magazyny rozmieszczone w Krakowie, Kluczborku, Murowanej Goślinie i Tarnowskich Górach.

Nasze placówki tworzą rozbudowaną sieć przedstawicielstw z centralą w Krakowie, by umożliwić klientowi indywidualne podejście, względem jego potrzeb i zapytań. Przedstawicielstwa są rozmieszczone kolejno w Tarnowskich Górach, Murowanej Goślinie, Radomiu oraz Gdańsku, w tym zakład cięcia stali w Kluczborku. Oprócz tego posiadamy zamknięte magazyny na terenie Krakowa, Kluczborka, Murowanej Goślinie i Tarnowskich Górach.

To co nas wyróżnia

ponad 26 letnie doświadczenie na rynku

współpraca z renomowanymi dostawcami

najwyższa jakość produktów

szeroki wybór materiałów

sprawna realizacja zamówień

jakość obsługi jako priorytet firmy