Folie Przemysłowe

Folia, to nie tylko znany powszechnie materiał, jako bąbelkowy, ale również surowiec wszechstronnego zastosowania. Niewątpliwie, jest on obecny w naszym życiu codziennym. Towarzyszy nam pod postacią przeróżnych opakowań spożywczych, artykułów papierniczych lub reklamowych. Jej największą zaletą jest transparentność, dzięki czemu opakowany produkt jest bezpieczny, a zarazem dobrze widoczny. Kolejnymi atutami są duża giętkość, łatwość obróbki mechanicznej i wytrzymałość chemiczna. Dzięki możności nałożenia na folię nadruku, bez problemu może stać się opakowaniem reklamowym.

Zastosowania naszych produktów

Przemysł Spożywczy

Przemysł Farmaceutyczny

Przemysł Papierniczy

Przemysł Kosmetyczny

Profesjonalna folia budowlana, techniczna i przemysłowa w asortymencie spółki Inpol-Krak

Spółka Inpol-Krak działa na rynku tworzyw sztucznych od roku 2004, kiedy to po raz pierwszy została przez nas wprowadzona do oferty specjalistyczna poliestrowa folia budowlana i przemysłowa BOPET. Od tego momentu wkroczyliśmy w proces dynamicznego rozwoju, czego owocem było bardzo szybkie rozszerzenie sprzedaży również o folie BOPP, APET oraz PCV.

Czytaj więcej

Podstawowa klasyfikacja naszego asortymentu uwzględnia podział na folie techniczne giętkie do laminacji i nadruku, elektroizolacyjne oraz sztywne do termoformowania. Aby ułatwić Państwu zorientowanie się w specyfice każdej z nich, poniżej zamieszczamy krótkie podsumowanie informacji na ich temat.

Folia przemysłowa giętka do laminacji i nadruku

Folie z tej kategorii dzielą się na trzy rodzaje – aktywowane koronowo, chemicznie oraz metalizowane. W zależności od konkretnego z nich mogą być dostępne w grubościach od 10 do 50µ oraz cechować się właściwościami takimi jak duża łatwość dokonywania obróbki mechanicznej czy też wysoki stopień transparentności, połysku, elastyczności, odporności chemicznej oraz stabilności wymiarowej w ramach różnych temperatur.

Jeśli chodzi o rekomendowane przeznaczenie, folie przemysłowe tego rodzaju znajdują zastosowanie przede wszystkim w ramach zadrukowywania, laminowania, powlekania i metalizowania opakowań giętkich.

Elektroizolacyjna folia techniczna

Poliestrowe folie budowlane BOPET wykorzystuje się przede wszystkim do izolacji rozmaitego typu przewodów. Dzięki niej możliwe jest stworzenie efektywnej i odznaczającej się wieloletnią wytrzymałością osłony kabli.

Folie elektroizolacyjne oddajemy do Państwa dyspozycji w czterech różnych wariantach grubości – od 23µ, przez 36 i 50, aż po 75. Ponadto występują one u nas w niejednolitych stanach powierzchni, obejmujących stan nieaktywowany, metalizowany, a także powstały w wyniku obróbki chemicznej lub koronkowej.

Sztywna folia przemysłowa do termoformowania

Jeśli chodzi o tę grupę naszego asortymentu, jest ona najsilniej zróżnicowana spośród wszystkich do tej pory wymienionych. Dostępna w naszej ofercie termoformowalna folia techniczna obejmuje aż 10 istotnych podkategorii, w tym folie polierstrowe typu A-PET S, BS lub B, folie A-PET antystatyczne oraz przeznaczone do zadruku, a także folie GAG, PLA i PVC, z czego te ostatnie dedykowane trzem różnym typom przeznaczenia: uniwersalne, do stosowania próżniowego i do pakowania żywności.

W większości przypadków wymienione powyżej warianty folii technicznych mogą mieć szerokość z przedziału 400-1300 mm oraz grubość oscylującą w granicach 0.18-1.00 mm. Do najważniejszych zalet wyrobów tego rodzaju dostarczanych przez Inpol-Krak zaliczyć należy z kolei bardzo wysoki stopień przeźroczystości, silne właściwości antystatyczne, krótki czas grzania, przekładający się na szybkość procesu formowania, wysoką wydajność z jednego kilograma materiału, a także ekologiczność – folie te podczas spalania nie wydzielają toksycznych substancji i można poddawać je recyklingowi.

Folie techniczne

Stal

Sprzedażą stali zajmujemy się od samego początku naszej działalności. Jakość jest dla nas największym priorytetem.

Obróbka

Nasze produkty odnajdują zastosowanie w motoryzacji, przemyśle maszynowym, meblarskim i wielu innych.